GWIEŹDZISTA PROCESJA RÓŻAŃCOWA II EDYCJA 7 PAŹDZIERNIKA 2017

Siostry i Bracia!

7 października 2017 pragniemy podjąć II edycję Gwiaździstej Procesji Różańcowej.

W zeszłym roku, przy Waszej pomocy, akcja ta odbyła się w blisko 100 miejscowościach.

W ostatnim czasie zwróciliśmy się z prośbą do Konferencji Episkopatu Polski,

o uznanie tego modlitewnego Dzieła jako narodowe. W tym roku jednak nasza prośba nie może być rozpatrzona, ze względu na wielość i rangę podejmowanych przez Episkopat spraw. Jednak pogratulowano nam tej inicjatywy i zachęcono

do podjęcia jej we wszystkich diecezjach, po uzgodnieniu z ich Ordynariuszami.

Skoordynujcie także to Dzieło prowadząc ewidencję miejscowości i parafii, które podejmą II Gwiaździstą Procesję Różańcową. Zadbajcie o jego udokumentowanie na video lub przez zdjęcia. Po Procesji przekażcie te dane na adres Stowarzyszenia „Nowa Ewangelizacja” i Sekretariatu KZK Odnowy w Duchu Świętym.

Media ostatnio pokazywały wiele manifestacji na ulicach, które niszczyły naszą narodową jedność i przynosiły wstyd Polsce. My stworzymy na polskich ulicach inny klimat – walczące o Ojczyznę przez modlitwę różańcową pod przewodnictwem Maryi duchowe wojsko wielkie (por. Ez 37,10).

Ta modlitwa będzie dopełnieniem Akcji „Różaniec do granic”. Nie wszyscy przecież

z różnych powodów będą mogli pojechać 7.10. 2017 r. na granice Polski. Złączymy się we wspólnej modlitwie także tam, gdzie nam najłatwiej – w miejscach zamieszkania, w swoich parafiach. Aktualna sytuacja Polski – zarówno ta wewnętrzna, jak i w Unii Europejskiej – jest tak trudna, że wymaga wiele modlitwy.

W ten sposób Odnowa w Duchu Świętym i wyrosłe z niej Stowarzyszenie „Nowa Ewangelizacja” dołożą swoje „modlitewne klejnoty” do duchowej korony Maryi,

z racji 300 rocznicy koronacji Jej częstochowskiej Ikony.

 

Ks. Sławomir Płusa

Przewodniczący Rady Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce

Małgorzata Stuła – Topolska

Prezes Stowarzyszenia „Nowa Ewangelizacja”

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed