Działania Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce

indeks

Z ostatnich informacji, które uzyskałem od koordynatorów diecezjalnych grup Odnowy wynika, że obecnie w Polsce mamy 860 grup modlitewnych, w których na cotygodniowej modlitwie gromadzi się 23,5 tysiąca osób. 4 lata temu, podczas podobnych badań, mieliśmy 801 grup i 20,5 tysiąca członków. To widoczny wzrost !! W koordynacji, czyli stałej łączności, z Krajowym Zespołem Koordynatorów są grupy Odnowy z 40 polskich diecezji (wyjątek stanowi kilka grup Odnowy z diecezji sosnowieckiej).
W 20 diecezjach, w ramach naszych odnowowych działań, podejmujemy kroki mające na celu ewangelizację i formację rodzin. Są to takie inicjatywy , jak: konferencje, dni skupienia, weekendy formacyjne, rekolekcje wakacyjne itp. Część tych wydarzeń odbywa się jednorazowo i spontanicznie, inne znowu już cyklicznie.
W 18 diecezjach regularnie angażujemy się w posługę na rzecz młodzieży. Przejawia się to w pomocy formacyjnej bierzmowanych, w organizacji kursów Filip, kursów Alpha i innych ewangelizacyjnych inicjatyw.
Zdobyte informacje napawają radością. Widoczny wzrost liczby grup i liczby ich członków pokazuje, że doświadczenie odnowy i przemiany życia w Duchu Świętym, staje się coraz bardziej powszechne. Wielką radością są także oddolne działania podejmowane na rzecz rodzin. Widoczna potrzeba ewangelizacji i formacji rodzin jest dostrzegana w wielu miejscach na terenie Polski. Niezwykle cieszy fakt, że podejmujemy tyle działań w tej materii. Przy okazji warto nadmienić, że w dniach 4 – 11 i 11 – 18 lipca2015 r. w Jastarni, na półwyspie helskim, odbędą się dwa turnusy rekolekcji dla rodzin. Już dzisiaj na nie serdecznie zapraszamy.
Równie aktywni jesteśmy w działaniach na rzecz młodych. Nasze codziennie zatroskanie o młodzież, ma także swój wyraz w inicjatywie, którą KZK podjęło ponad rok temu powołując grupę Młodzi – Młodym.
Oby nie zabrakło nam ewangelizacyjnego zapału do dalszej pracy przy budowaniu Królestwa Bożego.
Norbert Dawidczyk – wiceprzewodniczący KZK

Bookmark the permalink.

Comments are closed.