V Ogólnopolski Kongres Odnowy 15-17.05.2003

Program

Czwartek – 15.05.2003

10.00 – Powitanie, zawiązanie wspólnoty – Modlitwa – Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

Dziękczynienie za „Dziedzictwo” lat polskiej Odnowy

Liderzy i animatorzy

11.00 – Świadectwa z początków Odnowy w Polsce: Ks. Marian Piątkowski, S. Mariola

11.45 – Historia Kongresów – Lucyna Słup

12.30 – Modlitwa uwielbienia – zespół uwielbienia – Danusia Zajkowska

13.00 – Przerwa na obiad

15.00 – Dzielenie w małych grupach – dziedzictwo Odnowy w mojej diecezji

15.45 – EUCHARYSTIA z akcentem dziękczynienia za „Dziedzictwo” (Sala O. Kordeckiego)

przewodniczy: Abp Stanisław Nowak;

homilia: O. Tomasz Alexiewicz OP

17.30 – Przerwa na kolację

„Ojcze – aby stanowili jedno”

19.00 – Konferencja: – Odpowiedzialni za dziedzictwo – Grzechy przeciwko jedności – Ks. Mirosław Cholewa

20.00 – Spotkanie modlitewne – prowadzi: Dariusz Jeziorny

21.30 – Cisza nocna – święte milczenie (czas na własną refleksję)

 

Piątek – 16.05.2003

8.00 – Śniadanie (dalej trwa milczenie)

9.00 – Liturgia pokutna – Bazylika

przewodniczy: O. Stanisław Jarosz OSPPE; Sakrament Pokuty i Pojednania

11.45 – Adoracja Najśw. Sakramentu – modlitwa o trwałe postawy w budowaniu jedności Prowadzi: Oreste Pesare

13.00 – Przerwa na obiad

O nowe otwarcie na charyzmaty

15.00 – Godzina Miłosierdzia – Ks. Tadeusz Skrzypczyk

15.15 – Chrzest w Duchu Świętym – być chrześcijaninem – Ks. Andrzej Grefkowicz

15.45 – Rozbudowana modlitwa – Chrzest w Duchu Świętym prowadzi – Oreste Pesare

<17.00 – EUCHARYSTIA z aktem oddania Matce Bożej (bazylika Jasnogórska)

przewodniczy: Ks. Bp Mieczysław Cisło – Lublin – ORRK

homilia – Ks. Tadeusz Skrzypczyk

18.30 – Przerwa na kolację

20.00 – Komisja teologiczna Odnowy

– „Charakter kościelny grup Odnowy” – Ks. Wojciech Nowacki

– Pomoce do formacji eklezjalnej – Ks. Józef Górzyński

21.00 – Apel Jasnogórski – prowadzi: Ks. Bp. Bronisław Dembowski

 

Sobota – 17.05.2003

Dzień grup Odnowy

Spotkanie otwarte na placu Jasnogórskim

9.30 – Powitanie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa;

Wprowadzenie w dzień – Ks. Wojciech Nowacki

10.00 – Świadectwa ludzi o Łasce Odnowy – prowadzi Małgorzata Topolska

11.00 – EUCHARYSTIA – dziękczynienie za Łaskę Odnowy:

– wprowadzenie przed Eucharystią – Ks. Wojciech Nowacki

– zachęta do dziękczynienia przed prefacją – Ks. Andrzej Grefkowicz

przewodniczy: bp Bronisław Dembowski

homilia: bp Bronisław Dembowski

Anioł Pański

13.00 – Przerwa na obiad

14.30 – Modlitwa uwielbienia – Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

15.05 – Konferencja: „Odnowa darem dla dzisiejszego Kościoła” – Oreste Pesare

16.00 – Modlitwa o Chrzest w Duchu Świętym – Oreste Pesare

17.00 – Konferencja – „Duch przynagla do jedności” – O. Tadeusz Hajduk SJ

18.00 – Modlitwa na zakończenie – prowadzenie zespół uwielbienia

Rozesłanie – Błogosławieństwo

Bookmark the permalink.

Comments are closed