Zawsze myślałam, że modlitwa to tylko Pan Bóg i ja – Danuta

Mam na imię Danuta. Mieszkam w Elblągu. Jestem członkiem wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Salvator Mundi”.

Wczesną wiosną 2002 roku zostałam zaproszona na spotkanie modlitewne. Byłam w „ślepym zaułku” – rozpad rodziny, niekończące się pasmo trosk, kłopotów, trudności, zupełnie wytrąciło mnie z równowagi. Byłam ciepło, serdecznie przyjęta, ale czułam się niepewnie. Zawsze myślałam, że modlitwa to tylko Pan Bóg i ja, ale szybko zrozumiałam Słowa Pana Jezusa „GDZIE DWÓCH LUB TRZECH SPOTYKA SIĘ W IMIĘ MOJE, TAM JA JESTEM POŚRÓD NICH”. Nim spotkanie dobiegło końca już wiedziałam, że tu jest moje miejsce. Tu stopniowo, krok po kroku, od spotkania do spotkania Pan Jezus przemieniał moje serce, moje myślenie, moją modlitwę. Jezus jest moim Panem, moim Zbawicielem. Jego pragnę poznawać, naśladować, bezgranicznie Mu ufać i kochać – kochać całym sercem. Choć wciąż się potykam, to wiem, że w nim jest mój ratunek i ukojenie. Jemu oddaję to, z czym sobie nie radzę, co mnie po ludzku przerasta.

Tu we wspólnocie pogłębiam swoja wiarę, rozwijam się poprzez uczestnictwo w rekolekcjach, weekendach formacyjnych, katechezach. Kapłan, który jest obecnie naszym opiekunem jest z nami na prawie wszystkich spotkaniach – głosi katechezy, tak jak Pan Jezus wyjaśniał uczniom Pisma, tak ks. Rafał wyjaśnia nam Słowo, którym się potem dzielimy. Tuż przed Niedzielą Palmową przeżyliśmy – w pięknym ośrodku Salezjanów w Tolkmicku – dzień skupienia. Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie jak ważna jest wspólna modlitwa, wspólny posiłek, jak ważny jest drugi człowiek. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, każdy z nas dźwiga swój bagaż doświadczeń. Mamy świadomość swojej grzeszności. Czasami musimy powiedzieć przepraszam. Czasami musimy przebaczyć. Wydawałoby się proza życia. Ale Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, to coś więcej, jeśli mamy wątpliwości, zwracamy się do Ducha Świętego, który prowadzi, umacnia, kształtuje – nie jesteśmy sami. Duch Święty jest realnie obecny we wszystkich sprawach, trzeba Go tylko zaprosić do swojego życia, myślenia i działania. Musimy otworzyć swoje serca na Boże dary, Boże łaski, a Duch Święty poprowadzi do celu do Jezusa.

18 kwietnia w naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Pragniemy w ten sposób lepiej przygotować się do peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zanim Matka Boża nawiedzi naszą parafię, my pokłonimy się Jej 19 maja uczestnicząc w Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze. Dziękuję Dobremu Bogu za dar wspólnoty, za każda osobę, dzięki której jestem wewnętrznie bogatsza. Chwała Panu

Danuta Jasnos, Salvator Mundi

Bookmark the permalink.

Comments are closed.