Wiadomości z Kościoła

HOT NEWS

„Janie Pawle, teraz przyjdź”

Bp Józef Zawitkowski napisał pieśń na beatyfikację papieża Polaka. Jej powstanie tłumaczy potrzebą serca. „Może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” - mówi.

„Janie Pawle, teraz przyjdź, z mocą, jak błogosławiony. Słowa swoje zamień w czyn, Bóg niech będzie uwielbiony” – to początek refrenu pieśni na beatyfikację Jana Pawła II. Jej autorem jest biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jest on m.in. twórcą śpiewanej często w polskich kościołach pieśni „Panie dobry jak chleb”. Lubił ją i często nucił papież Polak

 

 

„Może komuś się przyda, może ktoś zaśpiewa, a może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” – wyjaśnia powstanie pieśni beatyfikacyjnej biskup. W tekście cytuje słowa i ogólne przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomina m.in., że papież uczył, by „pamięć zachować i tożsamość” oraz aby być świadkami miłosierdzia.

Muzykę do słów bp. Zawitkowskiego napisał, współpracujący z nim już wcześniej, ks. Wiesław Kądziela. Pieśń wraz z nutami można znaleźć m.in. na stronie archidiecezji krakowskiej. Specjalnego zezwolenia na jej rozpowszechnienie udzielił kard. Stanisław Dziwisz.

Marzeniem bp. Józefa Zawitkowskiego jest, aby jego pieśń zaśpiewano w Rzymie.

 

TEKST PIEŚNI

 

Janie Pawle, teraz przyjdź

 

słowa: bp Józef Zawitkowski;

melodia: ks. Wiesław Kądziela

Uroczyście

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź

Z mocą, jak błogosławiony.

Słowa swoje zamień w czyn,

Bóg niech będzie uwielbiony;

Niech zadrży ziemia, zagra róg,

Bo nic nad Boga i któż jak Bóg!

 

1. Przekroczyliśmy próg nadziei,

Oblicze ziemi się zmieniło,

Bo całe życie nas szukałeś,

A słońce prawdy nam świeciło.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

2. A Chrystus wczoraj, dziś i zawsze

Naszą nadzieją jest i skałą.

Wieki i trudne czasy miną,

Bóg, wiara, honor w nas ostaną.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

3. Pamięć zachować i tożsamość

Bogurodzica nam pomoże,

A być świadkami miłosierdzia

Pomóż nam, pomóż, Święty Boże!

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

Dzięki: opoka.org

Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

  • Marie-Hélène Mathieu, która wraz z Jeanem Vanier utworzyła ruch "Wiara i Światło", będzie w Polsce od 12 do 16 września. Wspólnoty "Wiara i Światło" gromadzą osoby z upośledzeniem umysłowym, ich przyjaciół i rodziców. Powołaniem wspólnot jest odkrywanie ewangelicznej misji, jaka została powierzona człowiekowi ubogiemu i słabemu w Kościele i społeczeństwie.

  • Sybiracy nie zamierzają odpuścić sprawy uchwalenia odszkodowań za lata zsyłek na nieludzkiej ziemi; wystosowali w tej sprawie apel do premiera, informuje "Nasz Dziennik".

  • Sąd w Robeson, w amerykańskim stanie Karolina Północna, uniewinnił we wtorek dwóch przyrodnich braci, skazanych 30 lat temu za gwałt i zamordowanie 11-letniej dziewczynki. Testy DNA wykazały, że dwaj Afroamerykanie nie mieli żadnego związku z tą zbrodnią.

  • Prezydent USA Barack Obama przybył w środę rano do Estonii. Prezydencki samolot Air Force One wylądował o godz.6.25 czasu mijscowego (5.25 czasu polskiego) na lotnisku Lennart Meri w Tallinie.

  • Na wschodzie Ukrainy trwają walki między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wspieranymi przez wojska rosyjskie. UE przygotowuje nowe sankcje wobec Rosji. Prezydent Obama przybywa do Estonii demonstrując wsparcie dla wschodniej flanki NATO.

  • Polscy siatkarze pewnie pokonali we Wrocławiu Australijczyków 3:0 we wtorkowym meczu mistrzostw świata i z dwoma zwycięstwami są liderami grupy A. W grupie D Włosi okazali się w Krakowie lepsi od Francuzów 3:2, choć przegrali dwa pierwsze sety.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2748402
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
1370
4213
14841
2709402
9958
119859
2748402

Your IP: 54.211.79.241
Server Time: 2014-09-03 06:57:11
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.