Wiadomości z Kościoła

HOT NEWS

„Janie Pawle, teraz przyjdź”

Bp Józef Zawitkowski napisał pieśń na beatyfikację papieża Polaka. Jej powstanie tłumaczy potrzebą serca. „Może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” - mówi.

„Janie Pawle, teraz przyjdź, z mocą, jak błogosławiony. Słowa swoje zamień w czyn, Bóg niech będzie uwielbiony” – to początek refrenu pieśni na beatyfikację Jana Pawła II. Jej autorem jest biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jest on m.in. twórcą śpiewanej często w polskich kościołach pieśni „Panie dobry jak chleb”. Lubił ją i często nucił papież Polak

 

 

„Może komuś się przyda, może ktoś zaśpiewa, a może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” – wyjaśnia powstanie pieśni beatyfikacyjnej biskup. W tekście cytuje słowa i ogólne przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomina m.in., że papież uczył, by „pamięć zachować i tożsamość” oraz aby być świadkami miłosierdzia.

Muzykę do słów bp. Zawitkowskiego napisał, współpracujący z nim już wcześniej, ks. Wiesław Kądziela. Pieśń wraz z nutami można znaleźć m.in. na stronie archidiecezji krakowskiej. Specjalnego zezwolenia na jej rozpowszechnienie udzielił kard. Stanisław Dziwisz.

Marzeniem bp. Józefa Zawitkowskiego jest, aby jego pieśń zaśpiewano w Rzymie.

 

TEKST PIEŚNI

 

Janie Pawle, teraz przyjdź

 

słowa: bp Józef Zawitkowski;

melodia: ks. Wiesław Kądziela

Uroczyście

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź

Z mocą, jak błogosławiony.

Słowa swoje zamień w czyn,

Bóg niech będzie uwielbiony;

Niech zadrży ziemia, zagra róg,

Bo nic nad Boga i któż jak Bóg!

 

1. Przekroczyliśmy próg nadziei,

Oblicze ziemi się zmieniło,

Bo całe życie nas szukałeś,

A słońce prawdy nam świeciło.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

2. A Chrystus wczoraj, dziś i zawsze

Naszą nadzieją jest i skałą.

Wieki i trudne czasy miną,

Bóg, wiara, honor w nas ostaną.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

3. Pamięć zachować i tożsamość

Bogurodzica nam pomoże,

A być świadkami miłosierdzia

Pomóż nam, pomóż, Święty Boże!

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

Dzięki: opoka.org

Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

  • Od 8 lipca, gdy rozpoczęła się izraelska ofensywa w Strefie Gazy, zginęło już ponad 700 Palestyńczyków - poinformowały w nocy z środy na czwartek palestyńskie służby ratownicze.

  • W Hiszpania w archidiecezji Walencja trwa tydzień ewangelizacyjny.

  • Sąd Apelacyjny uznał, że Terlikowski ma tylko przeprosić za słowa w tekście o Eichmannie.

  • Rozpoczął się transport z Charkowa do Holandii zwłok ofiar zestrzelenia malezyjskiego samolotu. Czarne skrzynki maszyny dotarły do W. Brytanii. Wywiad USA ujawnił informacje dotyczące okoliczności zestrzelenia Boeinga 777 linii Malaysia Airlines.

  • W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi przeszukania mieszkania i biura ks. płk. Roberta Mokrzyckiego, proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego przez funkcjonariuszy CBA. Ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego opublikował na stronie internetowej Ordynariatu WP oświadczenie, którego treść niżej publikujemy:

  • Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej; pierwszych decyzji w sprawie można spodziewać się najwcześniej w sierpniu - poinformował PAP rzecznik tej prokuratury Przemysław Nowak.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2588913
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
985
6746
18197
2542886
85906
127820
2588913

Your IP: 54.82.187.225
Server Time: 2014-07-24 04:28:33
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.