Wiadomości z Kościoła

HOT NEWS

„Janie Pawle, teraz przyjdź”

Bp Józef Zawitkowski napisał pieśń na beatyfikację papieża Polaka. Jej powstanie tłumaczy potrzebą serca. „Może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” - mówi.

„Janie Pawle, teraz przyjdź, z mocą, jak błogosławiony. Słowa swoje zamień w czyn, Bóg niech będzie uwielbiony” – to początek refrenu pieśni na beatyfikację Jana Pawła II. Jej autorem jest biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski. Jest on m.in. twórcą śpiewanej często w polskich kościołach pieśni „Panie dobry jak chleb”. Lubił ją i często nucił papież Polak

 

 

„Może komuś się przyda, może ktoś zaśpiewa, a może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy” – wyjaśnia powstanie pieśni beatyfikacyjnej biskup. W tekście cytuje słowa i ogólne przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Przypomina m.in., że papież uczył, by „pamięć zachować i tożsamość” oraz aby być świadkami miłosierdzia.

Muzykę do słów bp. Zawitkowskiego napisał, współpracujący z nim już wcześniej, ks. Wiesław Kądziela. Pieśń wraz z nutami można znaleźć m.in. na stronie archidiecezji krakowskiej. Specjalnego zezwolenia na jej rozpowszechnienie udzielił kard. Stanisław Dziwisz.

Marzeniem bp. Józefa Zawitkowskiego jest, aby jego pieśń zaśpiewano w Rzymie.

 

TEKST PIEŚNI

 

Janie Pawle, teraz przyjdź

 

słowa: bp Józef Zawitkowski;

melodia: ks. Wiesław Kądziela

Uroczyście

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź

Z mocą, jak błogosławiony.

Słowa swoje zamień w czyn,

Bóg niech będzie uwielbiony;

Niech zadrży ziemia, zagra róg,

Bo nic nad Boga i któż jak Bóg!

 

1. Przekroczyliśmy próg nadziei,

Oblicze ziemi się zmieniło,

Bo całe życie nas szukałeś,

A słońce prawdy nam świeciło.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

2. A Chrystus wczoraj, dziś i zawsze

Naszą nadzieją jest i skałą.

Wieki i trudne czasy miną,

Bóg, wiara, honor w nas ostaną.

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

 

3. Pamięć zachować i tożsamość

Bogurodzica nam pomoże,

A być świadkami miłosierdzia

Pomóż nam, pomóż, Święty Boże!

 

Ref. Janie Pawle, teraz przyjdź...

Dzięki: opoka.org

Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

  • Islandzka obrona cywilna poinformowała w środę, że zakończono ewakuację osad u stóp wulkanu Bardarbunga, który grozi erupcją. Służby meteorologiczne podały, że alert dla transportu lotniczego podniesiono do poziomu pomarańczowego, czyli prawie najwyższego. W poniedziałek rano w regionie odnotowano najsilniejsze trzęsienie ziemi od 1996 roku - poinformowały służby meteorologiczne

  • Wczoraj w wypadku zginęło troje jego bliskich krewnych.

  • W obwodzie kaliningradzkim, eksklawie graniczącej z Polską i Litwą, rozpoczęły się w środę manewry Floty Bałtyckiej Federacji Rosyjskiej. Ich kulminacyjnym punktem będzie wysadzenie desantu z morza na poligonie "Chmielowka".

  • Turysta wchodził od słowackiej strony, która w powszechnej świadomości uchodzi za łatwą technicznie.

  • Wypełniony darami samochód 20 sierpnia wyjechał z Wrocławia. Akcja jest wspólnym dziełem dolnośląskiej "Solidarności" i Dortmundzko-Wrocławskiej Fundacji im. św. Jadwigi.

  • Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie wyraził nadzieję, że przygotowania do zapowiedzianego na 2016 rok Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie będą okazją do pogłębienia wiary, nadziei i miłości.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2696234
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
2424
4139
12792
2654102
77649
115578
2696234

Your IP: 54.226.166.80
Server Time: 2014-08-20 14:36:20
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.