Dokumenty Kościoła

HOT NEWS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Przeworsku (diec. pzemyska), zaprasza wszystkich zaangażowanych w ruch Odnowy, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9-16 lutego (czas ferii).

 

Z „Noty zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary":
„W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki".


Kongregacja Nauki Wiary

 

Odpowiedzmy na zachętę skierowaną do nas przez Pasterzy Kościoła.
Program:
Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
09.02 – 16.02. 2013

 

 
1 dzień: KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 . Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

2 dzień: GÓRA TABOR - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz", „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień: BETANIA - JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wizyta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii bł. Miriam. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Qumran – osada esseńczyków wraz z rękopisami i manuskryptami biblijnymi.
Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 – odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10.

Cena : 2750 zł

Świadczenia :
- noclegi – pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
- ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota/przewodnika
- przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec zmianie)
- komfortowy autokar w Izraelu
Dodatkowo na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 100 usd!

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

Kontakt w sprawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

 • Alejandro Sabella zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Argentyny - poinformowały we wtorek tamtejsze media. 59-letni szkoleniowiec prowadził drużynę "Albicelestes" od września 2011 roku.

 • Ambasadorowie państw UE uzgodnili we wtorek sankcje sektorowe wobec Rosji za wspieranie separatystów na wschodniej Ukrainie. Restrykcje obejmują embargo na broń, ograniczenia przepływu kapitału, technologii i sprzętu podwójnego zastosowania.

 • Stany Zjednoczone przygotowują nowy pakiet sankcji przeciwko Rosji w związku z jej rolą w kryzysie ukraińskim - oświadczył we wtorek sekretarz stanu USA John Kerry.

 • Pocisk wystrzelony prawdopodobnie z karabinu uderzył we wtorek w elewację domu mieszkalnego w miejscowości Jaksmanice (Podkarpackie), leżącej w pobliżu granicy z Ukrainą. Według wstępnych informacji pocisk przyleciał ze strony ukraińskiej.

 • Trwa XV Przystanek Jezus. Od niedzieli młodzi ewangelizatorzy brali udział w rekolekcjach przygotowujących do wyjścia na Pole Woodstocku. – Musicie wyjść na Woodstock jako przyjaciele Jezusa, nie jako niewolnicy! – usłyszeli w poniedziałek wieczorem. Dzisiaj obędzie się pierwsze wyjście ewangelizacyjne.

 • Ronny Deila trener Celtiku Glasgow, który w środę spotka się z Legią w Warszawie w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów podkreśla, że jego piłkarze są świetnie przygotowani do rywalizacji z mistrzem Polski.

Fundacja "Opoka" - Aktualności

 • Stolica Apostolska oficjalnie potwierdziła, że Ojciec Święty odwiedzi Sri Lankę i Filipiny. 

 • Dzisiejsze wspomnienie liturgiczne to święto patronalne watykańskiego konwiktu, który jest jednocześnie mieszkaniem papieskim. Z tej okazji Franciszek przewodniczył w domowej kaplicy Mszy, w której uczestniczyli mieszkańcy i goście Domu św. Marty, a także jego personel. W homilii Papież wskazał na dwie ważne cechy patronki dnia dzisiejszego: gościnność i trwanie przy Jezusie. 

 • „Czy można się dziwić, że Polacy niemal topią się w oceanie alkoholu?” - pytał wczoraj bp Tadeusz Bronakowski podczas X Ogólnopolskiej Modlitwy o Trzeźwość Narodu w Miejscu Piastowym k. Krosna. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości podkreślał, że troska o trzeźwość jest troską najważniejszą. „Modlimy się przede wszystkim o łaski w walce o trzeźwość naszego narodu. Po 25 latach przemian, tzw. przemian demokratycznych, możemy z bólem powiedzieć, że Polska w tym czasie stała się bardziej browarna niż solidarna” – zauważył łomżyński biskup pomocniczy.

 • W setną rocznicę wybuchu I wojny światowej w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie sprawowana była wczoraj Msza pod przewodnictwem bp. Józefa Guzdka. 

 • Obrona rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny oraz wezwanie do pokoju na kontynencie afrykańskim i na całym świecie to dwa najważniejsze tematy poruszone w komunikacie końcowym z obrad Stowarzyszenia Konferencji Episkopatów Wschodniej Afryki. Spotkanie odbyło się w stolicy Malawi Lilongwe (16-26 lipca) pod hasłem „Nowa ewangelizacja przez prawdziwe nawrócenie i świadectwo chrześcijańskiej wiary”.

 • Do ewentualnego zjednoczenia Kościołów anglikańskiego i katolickiego może dojść niezależnie od decyzji Synodu Generalnego dopuszczającej kobiety do święceń biskupich. Taką opinię wyraził abp Justin Welby w specjalnym liście przesłanym Papieżowi Franciszkowi. Prymas anglikanów przyznaje jednak, że ostatnie decyzje, wprowadzające określone reformy w Kościele Anglii, mogą spowodować pewne trudności w procesie jego zbliżenia z Rzymem. Podobne listy prymas anglikanów wystosował również do hierarchów prawosławnych, podkreślając przede wszystkim elementy, które te Kościoły łączą.

 • Musimy zrobić wszystko, by pomóc chrześcijanom pozostać w Iraku. Z takim apelem do ludzi dobrej woli na całym świecie zwraca się kard. Philippe Barbarin, który z wizytą solidarności przebywa obecnie w irackim Kurdystanie. Francuski hierarcha przypomina zarazem, że wyznawcy Chrystusa chroniący się w tym autonomicznym regionie potrzebują natychmiastowej pomocy humanitarnej, ponieważ ich sytuacja z każdą godziną staje się coraz bardziej dramatyczna.

 • Mija rok od porwania o. Paolo Dall’Oglio. Włoski jezuita został uprowadzony w Syrii najprawdopodobniej przez islamskich ekstremistów, jednak od 29 lipca 2013 r. nie ma o nim żadnych pewnych informacji. Nie wiadomo nawet, czy zakonnik jeszcze żyje. O. Dall’Oglio założył w Syrii monastyczną wspólnotę ekumeniczną Mar Musa. Był też bardzo ceniony za swe zaangażowanie w budowanie pokoju i współpracy między muzułmanami i chrześcijanami.

 • Miliony chrześcijan, a także wyznawców innych religii, jak muzułmanie czy hinduiści, musiało opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania z powodu swej wiary. Zwraca na to uwagę doroczny, już 16. z kolei raport amerykańskiego departamentu stanu o wolności religijnej na świecie. Trzy czwarte ludności świata żyje w państwach, w których nie jest ona jeszcze respektowana – przypomniał amerykański sekretarz stanu John Kerry podczas wczorajszej prezentacji raportu w Waszyngtonie. Podkreślił, że od południowej Azji po Sahel w Afryce władze państwowe prześladują wspólnoty religijne.

ekai.pl

 • Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował dotychczasowego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie Mościcach, ks. mgr lic. Artura Ważnego, dyrektorem Wydziału Kurii Diecezjalnej do spraw Nowej Ewangelizacji. Takiego Wydziału dotychczas w Tarnowie nie było.

 • Powstanie warszawskie było potrzebne i dobrze, że do niego doszło – tak uważa 61. proc. Polaków ankietowanych przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Oznacza to wzrost takich deklaracji w ciągu 20 lat aż o 10 proc. Wiadomości o powstaniu niezmiennie najczęściej przyswajane są w szkole, ale znaczący w tym dziele jest także stołeczne Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • Program patriotyczno-artystyczny „1944. Na szańcach Warszawy” w Muzeum Mazowieckim, gra miejska „Harcerze i Harcerki w Powstaniu Warszawskim, projekcja filmu "Powstanie Warszawskie" oraz uroczysty apel harcerski, znajdą się w programie płockich obchodów 70 rocznicy Powstania Warszawskiego, w dniach 31 lipca – 1 sierpnia.

 • - Wiarę naszych ojców zachowaliśmy. Modlimy się po polsku. Ale nie zapominamy, że jesteśmy obywatelami Litwy - powiedziała Czesława Marcinkiewicz, wójt gminy Dziewieniszki na Wileńszczyźnie. W powiecie radomskim gości grupa polskiej młodzieży szkolnej wraz z opiekunami z rejonu solecznickiego. Młodzież zwiedziła m.in. sanktuarium maryjne w Skarżysku-Kamiennej, które jest wierną repliką wileńskiej Ostrej Bramy.

 • W Warszawie trwają obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W uroczystości złożenia wieńców pod kamieniem upamiętniającym żołnierzy Zgrupowania „Żywiciel” na Żoliborzu uczestniczyli dziś przedstawiciele sejmu, senatu, weterani – żołnierze obwodu żoliborskiego, MON, władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy stolicy.

 • Wyjaśnienia losu 455 poczętych dzieci domaga się Polska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ), zrzeszająca 87 organizacji prorodzinnych. W liście otwartym, skierowanym m.in. do prezydenta, marszałka Sejmu i premiera, Federacja zwraca uwagę, że według danych Ministerstwa Zdrowia, w 2012 r. dokonano 752 aborcje, a według NFZ - 1207. "Różnica jest znacząca - 455 aborcji. Oznacza to, że albo dokonano kilkuset aborcji niezgodnie z prawem, albo wyłudzono z NFZ pieniądze (około 1 mln zł) za fikcyjne zabiegi" - czytamy w liście.

 • „Niech ludzie, których spotkacie w drodze widzą na waszych twarzach blask Chrystusa Zmartwychwstałego” – życzył dziś bp Marek Mendyk pielgrzymom, wyruszającym w 22. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Przed pątnikami nimi 10 dni wędrówki i około 300 km.

 • Blisko 200 osób wyruszyło dziś ze Szczecina w 30. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pątnicy wyszli na szlak po porannej mszy św., której przewodniczył biskup senior Marian Błażej Kruszyłowicz. Do pokonania jest ponad 500 kilometrów kilometrów, niektórzy już w nogach mają ponad setkę, gdyż wyruszyli w piątek z Łukęcina.

 • Muzyka laureata prestiżowej nagrody „Per Artem ad Deum” – „Przez sztukę do Boga” – wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara, zabrzmi w ostatnim dniu lipca w Filharmonii Świętokrzyskiej w jazzowym wykonaniu Kuby Stankiewicza. Miłośnicy muzyki Kilara usłyszą m.in. jazzowe aranżacje znanych i lubianych ścieżek muzycznych do filmów: „Ziemia Obiecana”, „Smuga cienia”, „Pianista” czy „Pan Tadeusz”.

 • Papież Franciszek odwiedzi 13 września miejsca pamięci ku czci żołnierzy, którzy polegli w północnowłoskim mieście Fogliano Redipuglia i okolicach.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2611993
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
473
3283
9630
2570716
108986
127820
2611993

Your IP: 54.205.179.23
Server Time: 2014-07-30 02:58:42
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.