Dokumenty Kościoła

HOT NEWS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Przeworsku (diec. pzemyska), zaprasza wszystkich zaangażowanych w ruch Odnowy, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9-16 lutego (czas ferii).

 

Z „Noty zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary":
„W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki".


Kongregacja Nauki Wiary

 

Odpowiedzmy na zachętę skierowaną do nas przez Pasterzy Kościoła.
Program:
Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
09.02 – 16.02. 2013

 

 
1 dzień: KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 . Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

2 dzień: GÓRA TABOR - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz", „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień: BETANIA - JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wizyta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii bł. Miriam. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Qumran – osada esseńczyków wraz z rękopisami i manuskryptami biblijnymi.
Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 – odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10.

Cena : 2750 zł

Świadczenia :
- noclegi – pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
- ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota/przewodnika
- przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec zmianie)
- komfortowy autokar w Izraelu
Dodatkowo na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 100 usd!

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

Kontakt w sprawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

 • W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi przeszukania mieszkania i biura ks. płk. Roberta Mokrzyckiego, proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego przez funkcjonariuszy CBA. Ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu Polowego opublikował na stronie internetowej Ordynariatu WP oświadczenie, którego treść niżej publikujemy:

 • Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej; pierwszych decyzji w sprawie można spodziewać się najwcześniej w sierpniu - poinformował PAP rzecznik tej prokuratury Przemysław Nowak.

 • Co najmniej 25 osób zginęło w środę w zamachu samobójczym w mieście Kaduna na północy Nigerii, wymierzonym w imama krytycznego wobec islamskiego ugrupowania Boko Haram - podała policja. W chwilę potem na rynku w drugim wybuchu zginęło według świadka 50 ludzi.

 • Masakra w Gazie - katolicki proboszcz oskarża Hamas.

 • Związek między mężczyzną i kobietą gwarantuje naturalną stabilność małżeństwa.

 • W Szpitalu im. Świętej Rodziny dokonano 23 lipca pierwszej – od chwili odwołania prof. Bogdana Chazana – aborcji. Stało się to zaledwie dwa dni po jego odwołaniu z funkcji dyrektora tej placówki. O zdarzeniu poinformował KAI sam prof. Chazan, który stracił stanowisko po tym, jak - powołując się na klauzulę sumienia - odmówił dokonania aborcji ciężko chorego dziecka.

Fundacja "Opoka" - Aktualności

 • Watykan potwierdził związek inicjatywy piłkarskiej na rzecz pokoju, która ma się odbyć 1 września, z Papieżem Franciszkiem. Chodzi o mecz na stadionie olimpijskim w Rzymie z udziałem aktualnych i byłych sław futbolu, o którym głośno zrobiło się w mediach. Na boisku mają pojawić się Lionel Messi, Gianluigi Buffon, Zinedine Zidane, Javier Zanetti, Roberto Baggio, Andrea Pirlo, Yuto Nagatomo i Samuel Eto’o, jako reprezentanci różnych religii.

 • Ponad 1000 osób bierze udział w młodzieżowych rekolekcjach franciszkańskich na Górze Świętej Anny. Hasłem tegorocznego Święta Młodzieży jest pytanie: „A ty za kogo Mnie uważasz?”. Jego znaczenie wyjaśnia prowadzący spotkanie o. Łazarz Żukowski OFM.

 • Rada Stała Konferencji Episkopatu Chile stanowczo sprzeciwiła się próbie prawnego zrównania w tym kraju związków homoseksualnych z małżeństwem. Po raz kolejny hierarchowie podkreślili, że tylko związek między mężczyzną i kobietą gwarantuje naturalną stabilność małżeństwa. Według Biblii i nauczania Kościoła ma też dwie charakterystyczne i nierozłączne cechy: wymiar jedności mężczyzny i kobiety oraz powołanie do prokreacji.

 • „Iraccy chrześcijanie w Mosulu mają większe prawa do swych domów i ziemi, niż my muzułmanie. Mieszkali bowiem w tym mieście przed islamem i przed przybyciem plemion arabskich” – tak na czystkę religijną w Iraku reaguje muzułmański pisarz Younis Tawfik, który pochodzi z Mosulu, ale od 35 lat żyje we Włoszech. Zapewnił on, że wielu muzułmanów solidaryzuje się z chrześcijanami wyrzuconymi ze swych domów, niewiele jednak mogą zrobić. Wszyscy zdają sobie sprawę, że odejście chrześcijan jest niepowetowaną stratą dla całego kraju – mówi Tawfik.

 • Trwa izraelsko-palestyński konflikt w strefie Gazy. Wojska izraelskie kontynuują ofensywę na ziemi i w powietrzu, Palestyńczycy wystrzelili już ponad 1300 rakiet na terytorium Izraela. W trwających od dwóch tygodni walkach zginęło już niemal 600 osób. Są to przede wszystkim palestyńscy cywile, których Hamas wykorzystuje jako żywe tarcze. Potwierdza to pozostający na miejscu proboszcz parafii św. Rodziny ks. Jorge Hernández. „Zasadniczo przed bombardowaniem wojsko powiadamia mieszkańców i daje im czas na ewakuację. Hamas jednak nakazuje mieszkańcom pozostać w domu, mówiąc, że nie należy się wycofywać przed syjonistycznym wrogiem. W rzeczywistości chcą wykorzystywać cywilów jako żywe tarcze” – mówi argentyński kapłan, który nadal posługuje w parafii, a dla uchodźców otworzył przykościelną szkołę.

 • Do dwóch wybuchów doszło w nocy w historycznym centrum stolicy Chile. Jeden z ładunków wybuchowych został podłożony przy głównych drzwiach zabytkowego kościoła św. Anny. Eksplozja nastąpiła ok. godz. 4 nad ranem miejscowego czasu. Drugi ładunek podłożono w znajdującym się w pobliżu żłobku. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Według policji były to bomby domowej roboty. Metalowe cylindry wypełniono materiałem wybuchowych, a uruchomione zostały za pomocą mechanizmu elektronicznego. Sprawców na razie nie ujęto.

 • Pomoc i towarzyszenie ofiarom konfliktu między rządem a Rewolucyjnymi Siłami Zbrojnymi Kolumbii (FARC) to jeden z tematów, który zostanie podjęty w czasie kolejnej tury negocjacji pokojowych w Hawanie. Mają się one rozpocząć 16 sierpnia. Do tej fazy rozmów, mającej dotyczyć przede wszystkim osób, które w czasie tego konfliktu ucierpiały na wskutek przemocy i łamania praw człowieka, może włączyć się także Kościół.

 • Polski misjonarz został mianowany biskupem w Brazylii. Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną ze względu na wiek przez ordynariusza diecezji Zé Doca w północno-wschodniej części kraju, bp. Carla Ellenę. Na jego miejsce mianował 52-letniego o. Jana Kota, oblata Maryi Niepokalanej. Polski duchowny od 20 lat pracuje w Brazylii i dotychczas był proboszczem w Campo Alegre do Fidalgo w ubogim stanie Piaui na wschodzie kraju.

 • Duszpasterstwo rodziny musi się opierać na prawdzie – przypomina ks. prof. Livio Melina, przewodniczący Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w kontekście przyszłego synodu biskupów. Ten ustanowiony przez polskiego Papieża instytut aktywnie włącza się w przygotowania do obrad synodalnych. Jego współzałożyciel kard. Carlo Caffarra jako pierwszy z kardynałów stanowczo sprzeciwił się postulatom zmiany nauczania Kościoła i uznania dorobku Jana Pawła II w tej dziedzinie za przedawniony. Podobnego zdania jest również ks. prof. Melina. Przypomina on, że Kościół jest siłą kulturotwórczą, która ma zmieniać obyczaje. Siły tej dowiódł w konfrontacji z kulturą starożytnego Rzymu. To samo może uczynić i dziś, jeśli będziemy mniejszością kreatywną, zdolną wywierać wpływ na procesy kulturowe – uważa prof. Melina.

ekai.pl

facebook

Vinaora Visitors Counter

2586332
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
5150
3468
15616
2542886
83325
127820
2586332

Your IP: 54.196.195.207
Server Time: 2014-07-23 18:04:07
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.