Dokumenty Kościoła

HOT NEWS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Przeworsku (diec. pzemyska), zaprasza wszystkich zaangażowanych w ruch Odnowy, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9-16 lutego (czas ferii).

 

Z „Noty zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary":
„W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki".


Kongregacja Nauki Wiary

 

Odpowiedzmy na zachętę skierowaną do nas przez Pasterzy Kościoła.
Program:
Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
09.02 – 16.02. 2013

 

 
1 dzień: KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 . Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

2 dzień: GÓRA TABOR - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz", „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień: BETANIA - JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wizyta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii bł. Miriam. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Qumran – osada esseńczyków wraz z rękopisami i manuskryptami biblijnymi.
Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 – odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10.

Cena : 2750 zł

Świadczenia :
- noclegi – pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
- ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota/przewodnika
- przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec zmianie)
- komfortowy autokar w Izraelu
Dodatkowo na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 100 usd!

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

Kontakt w sprawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

 • Co najmniej 27 osób poniosło śmierć, a 10 uznaje się za zaginione w rezultacie zejścia w nocy z wtorku na środę lawin ziemnych na przedmieściach Hiroszimy, miasta na południowym zachodzie Japonii - poinformowała telewizja NHK.

 • Do Ferguson, w stanie Missouri, gdzie we wtorek wieczorem doszło do nowych rozruchów, przyjedzie w środę prokurator generalny USA Eric Holder. Zapowiedział on wnikliwe śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci czarnoskórego Michaela Browna.

 • Dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że opublikowane we wtorek nagranie wideo ukazuje rzeczywiście egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez dżhadystów z Państwa Islamskiego. Śmierć Foleya potwierdziła rodzina.

 • Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf ogłosiła we wtorek wieczorem godzinę policyjną i kwarantannę w jednej z dzielnic stolicy kraju Monrovii, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa ebola.

 • Urodził się w rycerskim rodzie burgundzkim pod Dijon we Francji w 1090 r.

 • W Budapeszcie odbyła się pikieta pod polską ambasadą.

Fundacja "Opoka" - Aktualności

 • Jednym z kluczowych tematów, o które pytali dziennikarze Papieża w trakcie lotu z Seulu do Rzymu, była kwestia aktualnej sytuacji w Iraku, a zwłaszcza możliwości zewnętrznej interwencji zbrojnej. W pytaniach podkreślano, że chodzi przede wszystkim o zapewnienie bezpieczeństwa mniejszościom, tak by nie dopuścić do grożącego przecież ludobójstwa. Papież przypomniał, że najważniejszym celem powinno być tu powstrzymanie wszelkiej agresji.

 • Wśród pytań zadanych Papieżowi przez dziennikarzy podczas powrotu z Seulu do Rzymu nie zabrakło kwestii następnych wypraw apostolskich. Franciszek zaznaczył, że na razie na pierwszym miejscu jest Albania, którą odwiedzi on 21 września. Dlaczego właśnie ten kraj?

 • Podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu jeden z dziennikarzy, Fabio Zavattaro z włoskiej telewizji, zapytał Ojca Świętego, czy chciałby odwiedzić Chiny. Przypomniał przy tym, że jest on pierwszym papieżem przelatującym, i to dwukrotnie, bo w drodze do i z Korei, nad terytorium tego kraju. Franciszek powiedział, że kiedy przy tej okazji wysyłano jego telegram do prezydenta Chin, modlił się gorąco za naród chiński.

 • O zasadność użycia siły w sytuacji ekstremalnego zagrożenia w Iraku pytano abp. Silvana Tomasiego. Stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy genewskich agendach ONZ uważa interwencję zbrojną pod egidą Narodów Zjednoczonych przeciwko dżihadystom tzw. Państwa Islamskiego za dopuszczalną. Według watykańskiego dyplomaty taka ostateczność mogłaby tam zapobiec realnej groźbie ludobójstwa.

 • Wizyta w Hiszpanii jest „możliwa”, choć ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta – powiedział Papież Franciszek podczas rozmowy z dziennikarzami w drodze powrotnej z Korei. „Przyjmujemy tę wiadomość z wielką radością i satysfakcją” – napisał w specjalnym komunikacie ordynariusz diecezji Ávila, bp Jesús García Burillo.

 • Kościół w Salwadorze zainaugurował trzyletnie obchody upamiętniające abp. Oscara Arnulfo Romero, zamordowanego przez juntę wojskową w 1980 r. Jest to przygotowanie do przypadających w 2017 r. setnych urodzin tego męczennika, którego proces beatyfikacyjny ruszył na nowo dzięki papieskiej decyzji.

 • W Valladolid w Hiszpanii odbył się 36. zjazd generalny Katolickiej Młodzieży Uniwersyteckiej (Juventud Estudiante Católica – JEC). Uczestnicy zastanawiali się nad sposobami owocnego oddziaływania młodych chrześcijan na środowiska uczelniane.

 • Na Świętej Górze Grabarce odbyły się dziś prawosławne obchody święta Przemienienia Pańskiego. Uczestniczył w nich prezydent Bronisław Komorowski z małżonką. Uroczystej liturgii przewodniczył prawosławny metropolita warszawski i całej Polski abp Sawa. Hierarcha podkreślił, że jako ludzie wiary mamy świadomość znaczenia wolności, z której należy korzystać dla dobra człowieka, będącego obrazem Boga.

 • W Polsce trwa peregrynacja relikwii św. Marii Magdaleny i Krzyża Świętego z monasteru Simonopetra na greckiej górze Atos. Nawiedzają one prawosławne świątynie na terenie całego kraju.

ekai.pl

 • Biskup Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego zwrócił się do wiernych ordynariatu polowego z apelem o pomoc dla prześladowanych chrześcijan i przedstawicieli innych wspólnot religijnych w Iraku

 • Ks. Piotr Papis, maratończyk, organizator pielgrzymki biegowej na Jasną Górę i animator biegania będzie misjonarzem w Zambii. Zostanie drugim z diecezji radomskiej - po ks. Grzegorzu Zbroszczyku - misjonarzem w tym afrykańskim kraju. Ks. Papis wkrótce rozpocznie przygotowania do wyjazdu.

 • Za tydzień rozpocznie się jedno z najstarszych polskich sympozjów o tematyce duszpasterskiej, Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Wydarzenie od prawie 50 lat cieszy się ogromną popularnością.

 • Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej.

 • W trzecią sobotę miesiąca, zwaną misyjną, 16 sierpnia w Światowym Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego w Krakowie–Łagiewnikach wierni modlili się za misje. W modlitwie proszono też o błogosławione owoce pielgrzymki papieża Franciszka do Korei Południowej i III Światowego Kongresu Miłosierdzia Bożego w Bogocie (15-19 sierpnia) oraz o potrzebne łaski Boże do dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.

 • Jak co roku, Caritas Archidiecezji Krakowskiej pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. W akcję „Tornister pełen uśmiechów” włączyła się część parafii naszej archidiecezji, przygotowując wyprawki szkolne dla dzieci z ubogich rodzin. Do parafii trafiło ok. 1000 plecaków, które zostaną przez ofiarodawców wypełnione przyborami szkolnymi i przekazane dzieciom z ubogich rodzin. W sumie poprzez Punkt Socjalny Caritas w Krakowie oraz Parafialne Zespoły Caritas rozdane zostanie ok. 2,5 tys. wyprawek wraz z plecakami.

 • Uroczysta liturgia pod przewodnictwem zwierzchnika polskiego prawosławia abp. Sawy zakończyła trwające od wczoraj na Górze Grabarce prawosławne obchody święta Przemienienia Pańskiego. Wzięła w nich udział delegacja mnichów z greckiej Góry Athos, którzy przybyli do Polski z relikwiami Świętego Krzyża i św. Marii Magdaleny. Po raz drugi to najważniejsze dla prawosławia sanktuarium odwiedził także prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką. - Tutaj bije serce polskiego prawosławia – powiedział o Górze Grabarce.

 • Kilka tysięcy pielgrzymów przybyło do Krzeszowa 15 sierpnia na patronalne święto Wniebowzięcia NMP. W tym roku wspólnej modlitwie przewodniczył kardynał Dominik Duka OP, prymas Czech. W homilii podczas Mszy św. odpustowej metropolia praski przypomniał m.in., że „Krzeszów łączy ludzi różnych narodów i kultur”. Podkreślał, że Europa jest kontynentem bogatym etnicznie i kulturowo, a jej wspólnymi korzeniami jest chrześcijaństwo i wspólna wiara, która łączy pokolenia. W rozmowie z ks. Waldemarem Wesołowskim podkreśla, że najważniejszym zadaniem czeskiego Kościoła jest obecnie odzyskanie wszystkich ochrzczonych i reforma katechezy.

 • Z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży w Polsce, w intencjach papieskiej podróży do Korei, a także z błaganiem o pokój na świecie odbywały się tegoroczne piesze pielgrzymki na uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na ten jeden z największych odpustów w 60. grupach dotarło prawie 74 tys. pątników.

 • „Jan Paweł II miał w sobie niezwykłą energię duchową. Był to człowiek głębokiej i dużej wiary. I tę wiarę przekazywał innym całym swoim życiem”. – mówił wieczorem 19 sierpnia o. Jan Golonka kustosz zbiorów sztuki wotywnej na Jasnej Górze w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie na spotkaniu w ramach cyklu „Z Janem Pawłem II ku przyszłości”. Gospodarzem spotkania był Krzysztof Witkowski, twórca i dyrektor muzeum.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2694529
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
719
4139
11087
2654102
75944
115578
2694529

Your IP: 54.226.154.116
Server Time: 2014-08-20 06:49:23
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.