Dokumenty Kościoła

HOT NEWS

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Przeworsku (diec. pzemyska), zaprasza wszystkich zaangażowanych w ruch Odnowy, do wzięcia udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9-16 lutego (czas ferii).

 

Z „Noty zawierającej wskazania duszpasterskie na Rok Wiary":
„W Roku Wiary należy zachęcać wiernych, by pielgrzymowali do Stolicy Piotrowej, aby tam złożyć wyznanie wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego, w jedności z tym, który dziś wezwany jest, by utwierdzać w wierze swoich braci (por. Łk 22, 32). Ważną rzeczą będzie także zachęcanie do udziału w pielgrzymkach do Ziemi Świętej, miejsca związanego z obecnością Jezusa, Zbawiciela, i Maryi, Jego Matki".


Kongregacja Nauki Wiary

 

Odpowiedzmy na zachętę skierowaną do nas przez Pasterzy Kościoła.
Program:
Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa
09.02 – 16.02. 2013

 

 
1 dzień: KATOWICE– TEL AVIV – GÓRA KARMEL - HAJFA
Zbiórka w Katowicach-Pyrzowicach o godz. 07:20 . Odprawa. Wylot do Tel Avivu o godz. 10:20. Lądowanie w Tel Avivie o godz. 15. Przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel - Kościół Najświętszej Pani Karmelu - Bazylika, Grota Eliasza. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

 

2 dzień: GÓRA TABOR - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Specjalnymi busami wjedziemy na Górę Tabor, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABGHA
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Kafarnaum – zwiedzanie miasta Pana Jezusa. Tabgha - kościół cudownego rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra" na brzegu Jeziora Galilejskiego - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem

 

4 dzień: JEROZOLIMA - BETLEJEM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – Betfage, Bazylika Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster - Ojcze Nasz", „ Dominus Flevit – Pan Zapłakał ", przejście do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii - Wszystkich Narodów. Przejazd do Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy - Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. Bazylika Grobu Bożego. Przejście dzielnicą ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 dzień: BETANIA - JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wizyta u Sióstr Karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii bł. Miriam. Przejazd do Betanii – Sanktuarium św. Łazarza, Marii i Marty. Jerycho – najstarsze miasto na świecie – Góra Kuszenia i Sykomora – drzewo Zacheusza. Qumran – osada esseńczyków wraz z rękopisami i manuskryptami biblijnymi.
Morze Martwe – największa depresja na świecie – chwila relaksu i kąpieli dla chętnych. Powrót do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

7 dzień : JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie Góra Syjon – kościół In Galikantu, Wieczernik, kościół Zaśnięcia N.M.Panny. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień : TEL AVIV – KATOWICE
Transfer na lotnisko o godz. 02.30 – odprawa, odlot do Katowic. Planowy przylot godz. 09:10.

Cena : 2750 zł

Świadczenia :
- noclegi – pokoje 2, 3 - os. z łazienkami, wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje)
- ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota/przewodnika
- przelot liniami czarterowymi ( godzina i miejsce wylotu może ulec zmianie)
- komfortowy autokar w Izraelu
Dodatkowo na wstępy, napiwki, przewodników i realizację programu 100 usd!

Program jest ramowy i może ulec zmianom w zależności od zaistniałej sytuacji w czasie trwania wyjazdu!

Każdego dnia: Msza św. z homilią, możliwość spowiedzi św. i rozmowy z opiekunami duchowymi pielgrzymki

Kontakt w sprawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Comments:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

baner 2014

Wiadomości z Wiara.pl

Najnowsze

 • Polscy siatkarze czekają na wieczorny mecz grupy A mistrzostw świata, w którym o godz. 20.15 podejmą we Wrocławiu Australię. Powody do radości mają kibice Iranu, który we wtorek odniósł drugie cenne zwycięstwo w turnieju, pokonując w Krakowie USA 3:2.

 • Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali wideo z egzekucją amerykańskiego zakładnika. To kolejny po Jamesie Foley'u dziennikarz zabity przed kamerą.

 • Państwo Islamskie wykorzystuje z premedytacją brak reakcji świata Zachodniego.

 • Wczoraj rozpoczęło swoją działalność Katolickie Gimnazjum Ruchu Światło-Życie w Krakowie-Prądniku Czerwonym. W pierwszym roku szkolnym, pod opieką 15 nauczycieli naukę rozpoczęło 37 uczniów w 2 klasach. To pierwsza w Polsce szkoła prowadzona w duchu charyzmatu przekazanego przez ks. Blachnickiego.

 • Amerykanin, który w 1964 roku otrzymał we Włoszech mandat, zapłacił go teraz, po pół wieku. Do biura straży miejskiej w miejscowości Lerici w Ligurii wysłał 50 dolarów w gotówce.

 • Ze szczytem NATO w Walii wiązane są duże oczekiwania; niektórzy twierdzą wręcz, że będzie to najważniejszy szczyt od 1989 roku., oczekując silnej reakcji Sojuszu na agresję Rosji na Ukrainie. Ale zachodnie kraje nie chcą iść na zbytnią konfrontację z Moskwą.

Fundacja "Opoka" - Aktualności

 • Moc chrześcijanina pochodzi od Ducha Świętego, a nie od ludzkiej mądrości czy doktoratów z teologii. Podkreślił to Papież podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. W homilii Franciszek nawiązał do Ewangelii z dzisiejszej liturgii, gdzie nauczaniu Jezusa towarzyszy moc wyrzucania złych duchów. Właśnie na owej mocy, która jednych zdumiewała a innych gorszyła, skupił się Ojciec Święty. Wskazał, że była ona znamieniem nauczania Jezusa, wskazując na Jego tożsamość i wolność.

 • Grad goli posypał się wczoraj wieczorem na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, gdzie odbył się międzyreligijny mecz dla pokoju pod auspicjami Ojca Świętego. Pojedynek między drużynami „Pupi” Javiera Zanettiego i „Scholas” duetu Maradona-Baggio oglądało bezpośrednio 20 tys. widzów. Dobroczynne widowisko z udziałem dawnych sław piłkarskich transmitowało 50 stacji telewizyjnych, łącznie z watykańską. Mecz zakończył się zwycięstwem „Pupich” 6:3 nad „Scholasami”.

 • Odpowiedzialność wspólnoty międzynarodowej wobec tego, co dzieje się aktualnie w Iraku, a także konieczność ochrony praw mniejszości religijnych w sytuacji rozwijającego się konfliktu, były przedmiotem wystąpienia abp. Silvana Tomasiego na sesji specjalnej oenzetowskiej Rady Praw Człowieka. Przemawiając na jej forum w Genewie stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ podkreślił, że niezbędnym warunkiem respektowania zarówno międzynarodowego prawa humanitarnego jak i wojennego jest w pierwszym rzędzie poszanowanie godności każdego człowieka, która winna być fundamentem wszelkiego prawodawstwa.

 • Na zakończenie swojej wizyty w Polsce kard. Reinhard Marx stwierdził, że „Kościoły w obu krajach powinny bardziej współpracować na rzecz pokoju”. Przewodniczący episkopatu Niemiec wyraził również podziw dla polskich biskupów z 1965 r. i zaznaczył, że również dziś polscy i niemieccy katolicy wspólnie powinni wykazać odwagę i wspólnie działać na rzecz pokoju.

 • Symbole Światowych Dni Młodzieży dotarły do Moskwy. W ostatnią sobotę sierpnia, po trzech tygodniach peregrynacji w czterech diecezjach katolickich Rosji, 30 sierpnia wieczorem krzyż oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybyły do stolicy tego kraju. Przedtem symbole przemierzyły ponad 8 tysięcy kilometrów i odwiedziły 20 rosyjskich miast.

 • O wyjątkowej roli kobiet w Kościele mówił kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie udzielonym dla L’Osservatore Romano. Na pytanie o powód, dla którego tylko protestanckie denominacje dopuszczają kobiety do kapłaństwa, hierarcha odpowiada, że Kościół katolicki widzi rolę kobiet w inny sposób. Docenia przede wszystkim geniusz ich emocji, który obok intelektu jest drogą wiodącą do Boga. W ten sposób kardynał wyjaśnia, że obecność kobiet w kościele należy rozeznawać na podstawie ich własnego powołania, nie zaś na zasadzie naśladowania roli mężczyzn. Dodaje też, iż Kościół musi być matką, nie instytucją, ponieważ instytucji nie można kochać, a matkę tak. I to właśnie w Kościele domowym kobiety odgrywają decydującą rolę.

 • Do pilnej interwencji wspólnoty międzynarodowej wobec rosnącego zagrożenia ze strony dżihadystów tzw. Państwa Islamskiego wezwali katoliccy i prawosławni patriarchowie Bliskiego Wschodu. Wzięli oni udział we wspólnym spotkaniu poświęconym aktualnej sytuacji w regionie, które odbyło się w Bkerké w Libanie. Gospodarz posiedzenia kard. Béchara Boutros Raď kontynuuje tę „alarmową” misję również w Rzymie, gdzie spotkał się z ambasadorami państw zachodnich i arabskich akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej. „To, co robi dziś Państwo Islamskie i inne grupy fundamentalistów, prowadzi nas z powrotem do epok prehistorycznych, prowadzi nas znów do czasów, kiedy nie było jeszcze żadnego prawa” – tak uważa maronicki patriarcha.

 • „NIE wszelkim dyskryminacjom! Zarówno ze względu na religię, rasę jak i kulturę. Religie zawsze niosą ze sobą miłość, nigdy nienawiść”. To przesłanie Papież Franciszek wysłał światu spotykając się z zawodnikami, którzy dzisiejszego wieczoru rozegrają na Stadionie Olimpijskim w Rzymie międzyreligijny mecz na rzecz pokoju. Ojciec Święty podziękował zawodnikom i trenerom, że tak chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy głoszącej pokój i braterstwo. Głównym organizatorem meczu jest były argentyński piłkarz, a obecnie działacz sportowy Javier Zanetti, który podjął myśl takiego „meczu pokoju” rzuconą przez Papieża.

 • Życzliwość, jaką św. Jan Paweł II okazywał wyznawcom judaizmu, spotykała się wśród nich z dużym nieraz odzewem. Szczególnym tego przykładem jest liczący dziś 67 lat nowojorski Żyd Gary Krupp, emerytowany biznesman i filantrop. Będąc przedsiębiorcą w dziedzinie urządzeń medycznych przez wiele lat niósł on pomoc założonemu przez św. Ojca Pio z Pietrelciny szpitalowi „Dom Ulgi w Cierpieniu” w San Giovanni Rotondo na południu Włoch. W roku 2000 Papież przyznał mu za to krzyż komandorski orderu św. Grzegorza Wielkiego. Krupp był siódmym z kolei Żydem, który otrzymał to papieskie wyróżnienie, nadawane zazwyczaj katolikom, a rzadko tylko osobom należącym do innych wyznań czy religii. Jak sam przyznaje, zdał sobie wówczas sprawę, że jego współwyznawcy odznaczeni w ten sposób byli ludźmi zasłużonymi na polu dialogu międzyreligijnego. Poczuł się zatem powołany, by za ich wzorem również poświęcić się tej sprawie. W 2003 r. założył razem ze swą żoną Meredith Fundację Pave the Way – „Torujcie Drogę”. Jest to z założenia neutralna wyznaniowo organizacja, mająca wskazywać i usuwać nieteologiczne przeszkody w relacjach między wyznawcami trzech religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu.

ekai.pl

 • Władza chrześcijanina pochodzi od Ducha Świętego, a nie z ludzkiej mądrości czy też dyplomów w dziedzinie teologii - podkreślił Franciszek podczas porannej Eucharystii sprawowanej w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty dodał, że istotą chrześcijańskiej tożsamości jest posiadanie Ducha Chrystusa a nie "ducha świata".

 • Adam Uliczny z Lublina chce pieszo dotrzeć do sanktuarium maryjnego w Fatimie w Portugalii. W drodze jest od niedzieli. Dzisiaj i jutro przebywa na terenie diecezji radomskiej. Nocleg spędzi u cystersów w Wąchocku. Następne na trasie będą Chęciny i Częstochowa a poza granicami: Czechy, Niemcy, Szwajcaria, Francja i Portugalia.

 • W bydgoskim kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju dziękowano za dziesięć lat istnienia Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Jan Tyrawa.

 • Prawda jest warunkiem pokoju i wolności – podkreślił bp Józef Guzdek. W intencji poległych, zmarłych i żyjących uczestników II wojny światowej modlono się w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

 • O podjęcie starań, by w szkole były przekazywane wartości chrześcijańskie apelował dziś w białostockiej archikatedrze abp Edward Ozorowski. Metropolita białostocki przewodniczył uroczystej Mszy św. dla pedagogów i pracowników oświaty z okazji miejskiej inauguracji nowego roku szkolnego.

 • Od wyboru nowego zarządu Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych rozpoczął się 50. zjazd tego gremium w Łomży. Nowym przewodniczącym został wybrany ks. dr Wojciech Rzeszowski. W tym roku rektorzy zajmują się tematem „Rozeznawanie powołania i przyjmowanie kandydatów do seminarium duchownego”. Ich jubileuszowe, bo pięćdziesiąte już spotkanie, potrwa do czwartku 4 września.

 • „Studniówka jest momentem symbolicznym w projekcie – za sto dni podczas finału Paczki Polacy zostaną poddani próbie dobroczynności i otwartości na drugiego człowieka” – mówią organizatorzy akcji. 4 września w stolicach wszystkich województw wolontariusze, darczyńcy, celebryci zatańczą tradycyjnego poloneza.

 • "Światło dla pokoju". Radiostacja. Gliwice, 31.08.2014r. Obchody 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Światło dla pokoju - znicze zapalili kard. Reinhard Marx, abp Stanisław Gądecki, bp elekt Marian Niemiec, Włodzimierz Katz - przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej i Zbigniew Frankiewicz - prezydent Gliwic.

 • Uroczystą Mszą św. w stołecznej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce zainaugurowano wznowienie peregrynacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej po męskich wspólnotach i domach zakonnych. - Niech to będzie czas refleksji, medytacji i adoracji który jednocześnie zwróci nas ku przyszłości – zachęcał w homilii abp Henryk Hoser.

 • Kard. Reinhard Marx, przewodniczący Episkopatu Niemiec, nawiedził 1 września grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Przebywający z wizytą w Polsce arcybiskup Monachium i Fryzyngi wraz z kard. Kazimierzem Nyczem modlił się przed grobem kapelana i patrona Solidarności, a następnie odwiedził poświęcone mu muzeum.

facebook

Vinaora Visitors Counter

2746247
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Razem
3428
4375
12686
2709402
7803
119859
2746247

Your IP: 107.21.152.198
Server Time: 2014-09-02 18:47:44
Serwis wykorzystuje cookie do prawidlowego dzialania strony. Dalsze korzystanie oznacza zgode na ich wykorzystanie. Jesli nie wyrazasz zgody zablokuj je w przegladarce lub opusc strone.