ZŁOTY JUBILEUSZ ODNOWY W RZYMIE- WAŻNE INFORMACJE !!

SEKRETARIAT ZŁOTEGO JUBILEUSZU KATOLICKIEJ ODNOWY CHARYZMATYCZNEJ 2017

Znajdujący się pod „portalem” przy wejściu Bazyliki Świętego Jana na Lateranie, będzie czynny w dniach:

29 maja – 2 czerwca od 9:00 do 7:00.

3 czerwca od 9:00 do 14:00

Każda grupa / osoba posiada numer ID REJESTRACJI. W celu odebrania identyfikatorów najlepiej byłoby przedstawić kopię otrzymanego do sekretariatu e-maila.

IDENTYFIKATORY I ZESTAWY UCZESTNIKA

Od poniedziałku 29 maja o godz. 9:00 w sekretariacie Jubileuszu Odnowy 2017 będzie można odbierać zestawy uczestników i identyfikatory.

Grupy: lider grupy jest jedynym uprawnionym do odebrania identyfikatorów swojej grupy.

Osoby indywidualne: każda osoba powinna mieć w piśmie ID, który zawiera ich numer rejestracyjny.

Liderzy grup lub osoby, które prosiły inne osoby, aby odebrać ich identyfikatory, ze względów bezpieczeństwa i dla uniknięcia nieporozumień, proszę udzielić tym osobom pisemnego upoważnienia zawierającego:

Numer rejestracyjny osoby (1)
Nazwisko osoby (1) delegowanej do odbioru identyfikatorów dla osoby (2)

Uprzejmie proszę nosić swój identyfikator przez cały czas, jest to jedyny sposób na zidentyfikowanie każdego uczestnika Złotego Jubileuszu 2017. Ze względów bezpieczeństwa nikt nie może wejść do różnych miejsc uroczystości bez identyfikatora. W przypadku jego utraty nie można uzyskać duplikatu.

SZCZEGÓLNE POTRZEBY I NIEPEŁNOSPRAWNI. Wszyscy uczestnicy mający specjalne potrzeby powinni mieć ze sobą potrzebne im leki lub osoby, które im pomagają. Jedynie uczestnicy na wózkach inwalidzkich, wraz ze swoim zarejestrowanym opiekunem, noszący odznakę, będą mieli dostęp do specjalnego obszaru zarezerwowanego dla osób niepełnosprawnych, podczas dwóch wielkich uroczystości w Circo Massimo. Należy pamiętać, że ta przestrzeń jest TYLKO dla uczestników na wózkach inwalidzkich.

Uwaga: NIE dostarczamy wózków inwalidzkich.

KSIĘŻA, którzy są zarejestrowane i chcą koncelebrować w Msze św. Złotego Jubileuszu, zgodnie z oficjalnym harmonogramem, powinny przynieść ze sobą Celebret, Albę, Stułę i być w zakrystii co najmniej 30 minut przed Mszą Świętą. Na Placu Świętego Piotra prosimy o bezpośredni kontakt z zakrystią św. Piotra. (Tel. 06.69.88.32.53, 06.69.88.52.64, fax 06.69.88.54.12).

TŁUMACZENIA I RADIA Tłumaczenia symultaniczne podczas obchodów odbędą się za pośrednictwem pasma FM w następujących językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, portugalskim; A także w niektórych spotkaniach niemiecki i polski. Warsztaty będą oferowane w dwóch językach z równoczesnym tłumaczeniem na scenie. Proszę sprawdzić program i wybrać warsztat z odpowiednim językiem. Każdy uczestnik będzie musiał mieć własne radio FM z cyfrowym dostrajaniem. Możesz również użyć swojego smartfona, jeśli ma RADIO FM. Upewnij się, że może on działać bez WIFI / internetu. Nie zapomnij używać słuchawek i przynieść dodatkowe baterie.

AUDIO & VIDEO Podczas imprezy wszystkie wystąpienia i homilie zostaną nagrane w różnych językach; Zostaną opublikowane na ICCRS Web TV po wydarzeniu. Podczas imprezy obchody zasadnicze będą transmitowane na żywo na naszej stronie internetowej www.ccrgoldenjubilee2017.org

ODPOWIEDNI STRÓJ przy wejściu do kościoła lub bazyliki należy się odpowiednio ubierać. Nie wolno nosić szortów ani koszulek bez rękawów

Proszę zachować cenne rzeczy w hotelowym sejfie i uważać, kiedy jesteś w tłumie lub w transporcie publicznym.

RZECZY ZGUBIONE & ZNALEZIONE należy zgłaszać do biura sekretariatu.

W nagłych wypadkach można skontaktować się z sekretariatem Złotego Jubileuszu Odnowy pod numerem +39 06 6988 7147

WARSZTATY INTERNETOWEJ SZKOŁY LIDERA 27-30 lipca 2017r. Łomża

„Szkoła Lidera” – internetowy projekt Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym w Polsce zakończy się warsztatami. Odbędą się one w Łomży 27-30 lipca 2017 r. Poprowadzą je Dariusz Jeziorny, Michał Frąckowicz i o. Remigiusz Recław SJ. Zapraszamy na nie liderów grup Odnowy i potencjalnych liderów – chodzi o przyszłą generację w ramach „czynienia uczniów”. Szczególne zaproszenie kierujemy do ludzi zapracowanych na co dzień, którzy ze względu na nadmiar obowiązków nie zdołaliby uczestniczyć w prowadzonych regularnie w diecezjach szkołach animatorów (księży, małżonków z krótkim stażem i dziećmi). Natomiast zdołają w dogodnym dla siebie czasie obejrzeć raz na dwa tygodnie dwudziestominutowy film w internecie. Znajomość treści filmów będzie niezbędna dla owocnego przeżycia warsztatów.
Filmy do obejrzenia na kanale Youtube
Szkoła Lidera odbędzie się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, Pl. Papieża Jana Pawła II n 1, 18-400 Łomża, zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych.
Zgłoszenia: formularz zgłoszeniowy Tutaj
Kontakt: kzk-sekretariat@odnowa.org
Zaliczka, jako potwierdzenie zgłoszenia: 100 zł, na konto:
Fundacja „Wytchnienie” nr 49 8757 0001 0003 6849 2000 0030. W tytule wpłaty należy podać: Szkoła Lidera i nazwisko uczestnika. Całkowity koszt 250zł.
Po otrzymaniu zgłoszenia i weryfikacji zostaną przesłane szczegółowe informacje.

Diakonia małżeńska „Odnowa Rodzinom” zaprasza na wakacyjne rekolekcje rodzinne

indeks

Organizator: diakonia małżeńska „Odnowa Rodzinom”

działająca w ramach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce.

 

Rekolekcje Wakacyjne dla Rodzin – wakacje 2017 r.

Może Waszej małżeńskiej miłości przydałby się mały remanencik ? Może nie macie czasu na zwykłe, małżeńskie pogaduszki ? Może uważacie, że po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu latach małżeństwa już nic ciekawego Wam się nie przydarzy ? A może chcecie po prostu razem z rodziną przeżyć wakacje z Bogiem?

Jeśli tak, to zapraszamy Was na Rekolekcje Wakacyjne dla Rodzin do malowniczej, górskiej Kamienicy u podnóża Gorców, niedaleko Szczawnicy lub do nadbałtyckich, spokojnych Dębek. W tym roku organizujemy trzy turnusy w górach i jeden nad morzem w terminach:

Turnus I 10 – 16 lipca (góry) „Jedność serc, dusz i ciał.”– turnus ewangelizacyjny poprowadzą ks. Cezary Czarkowski oraz Joanna i Norbert Dawidczykowie

Turnus II 17 – 23 lipca (góry) „W gąszczu małżeńskich uczuć”- turnus pogłębiający poprowadzą o. dr Andrzej Bielat OP oraz Joanna i Norbert Dawidczykowie

Turnus III 24 – 30 lipca (góry): „Jedność serc, dusz i ciał”- turnus ewangelizacyjny poprowadzą ks. dr Wojsław Czupryński oraz Anna i Marek Rokitowie

Turnus IV 19 – 26 sierpnia (nad morzem) – z indywidualnym prowadzeniem – polecamy go szczególnie tym małżeństwom, które zmagają się z jakimiś przeciwnościami życiowymi lub małżeńskimi i chciałyby przyjrzeć się tej sytuacji z kimś trzecim: „Od przeproszenia do pojednania”- turnus poprowadzą ks. dr Przemysław Artemiuk oraz Joanna i Norbert Dawidczykowie

Oto koszty rekolekcji w Kamienicy:

Oto koszty rekolekcji w Dębkach:

Dzieci do lat 2 włącznie – bezpłatnie

Dzieci od 3 lat do 17 lat włącznie 320 zł

Dorośli za osobę 550 zł

Dzieci do lat 2 włącznie – bezpłatnie

Dzieci od 3 lat do 12 lat włącznie 280 zł

Dzieci od 13 lat do 17 lat włącznie 560 zł

Dorośli za osobę 825 zł

Zapisy: Turnus I,II,IV                                                        

Joanna i Norbert Dawidczykowie                          

e-mail: norbert.dawidczyk@gmail.com                          

tel. 600 202 904 (Norbert)                                                                                                                                

www.dawidczykowie.pl  

Zapisy: Turnus III

Anna i Marek Rokitowie

e-mail: awrokita@wp.pl

tel. 607 038 087 (Anna),

tel.782 999 901 (Marek)  

www.warmia.odnowa.org                                                                                             

 

Złoty Jubileusz Odnowy w Duchu Świętym w Rzymie-rejestracja

logo

Złoty Jubileusz Odnowy

Otwarta rejestracja

        Wielu z Was planuje już swoje wyjazdy do Rzymu, aby uczestniczyć w Wielkim Jubileuszu 50-lecia Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim. Oczekujemy uczestników z całego świata. Wiele narodów i społeczności rozpoczęło już przygotowaniach, aby wysłać swoich przedstawicieli do Rzymu na dzień Pięćdziesiątnicy 2017 r.

Program w Rzymie

Na stronie: www.ccrgoldenjubilee2017.org można się już zarejestrować online – technicy ciężko pracują, aby system rejestracji działał jak najszybciej w innych językach. Program będzie bardzo kolorowy i interesujący. Będziemy mieć festiwal młodzieży, specjalne spotkanie dla teologów, wspólnot charyzmatycznych, szkół Ewangelizacji, forum ekumeniczne – plus możliwość spotkania na wspólnym uwielbieniu i ewangelizacji w różnych miejscach w Rzymie. Będzie również cykl warsztatów na różne tematy związane z Odnową Charyzmatyczną. Zobacz: każdego dnia, każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie również czas i możliwości dla każdego z was do odwiedzenia interesujących miejsc w Rzymie! Kliknij tutaj na programu: Click here for the programme .

 Koszty

Choć budżet wydarzenie jest bardzo wysoki, podjęto decyzję, aby opłata rejestracyjna za udziału w wydarzeniach jubileuszowych wynosiła 30,00 € od osoby. Decyzja ta została podjęta idąc za osobistą sugestią Papieża Franciszka, aby poprzez minimalną opłatę dać możliwość udział w tym wydarzeniu jak najliczniejszej grupie charyzmatyków, ufając, że każdy uczestnik będzie orędownikiem tego wyjątkowego Jubileuszu Odnowy i będzie miał szansę być opatrznościowo hojny, dodając do własnej wpłaty w formularzu rejestracyjnym online dobrowolną ofiarę.

Powszechne duchowe przygotowanie

W międzyczasie zapraszam do podjęcia duchowych refleksji, które są opublikowane w każdego miesiąca. Wszystkie są oparte na pismach związanych z działaniem Ducha Świętego, przygotowanych przez znanych liderów w Odnowy na całym świecie. Na razie mamy refleksje podane przez Patti Mansfield, Michelle Moran i Pino Scafuro, plus wprowadzenie Papieża Franciszeka! Kliknij tutaj, aby znaleźć te refleksje: Click here to find those reflections.

Christof Hemberger <><

Przewodniczący Europejskiego Podkomitetu ICCRS