„ Duchu Święty – działaj we mnie”. Charyzmatyczne rekolekcje z o. Jose Maniparambilem.-relacja

indeks

       W dniach 23 – 26 lipca 2015r. w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie, blisko 400 osób z Archidiecezji i z innych regionów Polski przeżyło rekolekcje, które prowadził charyzmatyczny kapłan z Indii – o. dr Jose Maniparambil. O. Jose Maniparambil jest księdzem katolickim, doktorem teologii biblijnej. Pracuje … Czytaj dalej

„Czy naprawdę wierzysz?”- nowy film twórców „Bóg nie umarł”

„Czy naprawdę wierzysz?” – w kinach od 18 września 2015 r. Prawdziwa wiara wymaga działania.

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg. 
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.